Keskustelu

SippuHmm18.11.2010 6.19
Monellakos on tupakointi loppunu taudin ilmestyessä? Itel ollu kova yritys mut kauheen vaikeeta tuntuu olevan..

GasterixRe: Hmm18.11.2010 17.17
Minä lopetin syyskuun alussa, enkä ole sen jälkeen yhtäkä röpelöä polttanu. Sinänsä jännä, mull on koko ajan tupakkiaski laukussa, ja olen antanut itselleni luvan polttaa, jos vain siltä tuntuu. Vieläkä ei niin vaikeata tilannetta ole tullu vastaan; ei töissä eikä vapaalla. Enkä käytä mitään Zybania tai Nicoretteja. Olen itsekin vähän yllättyny kuinka helppoa tää on ollu. Kotona mull viel "vanhasta elämästä" jäääny 2 kartonkii cigarelloksia...ja olen luvannu itselleni, ett annan ne eteenpäin joululahjax, jos siihen asti pystyn olee ilman :))) Samaan aikaan yritän pitää dieettiä ja kytätä ruokien ph:ta, sillä sektorilla mulla on niitä vaikeita hetkiä enemmän ;)

Tsemppiä sulle "Sippu", hyvä päätös tää on.

SippuRe: Hmm18.11.2010 19.05
Hmmm mul tää tauti ihan uus kokemus ja pää ihan pyörällä kuinka tuon kans pitäis oppia olemaan???laihtunu olen ku ei uskalla oikein edes syödä!Maha paisuu ja ilmaa tulee aivan mahottomasti..muutenkin olo kurja..somac40mg aamuisin nappaan.Pitäisiköhän alkaa syödä jotai vitamiineja ja tuota maitohappobakteeria??Minä kun en syö lihaa niin mahtaakohan tulla ongelmia tuon ruokavalion kanssa??Olis kiva kuulla mitä samaa vaivaa potevat syövät??

KatjaRe: Hmm18.11.2010 19.51
Otsikolla "ne pahimmat, osa 2" löytyy paljon tietoa ruokavaliosta. on kyllä kovin yksilöllistä miten ruoka-aineet kuhunkin vaikuttavat.



Vastaa viestiketjuun

Otsikko:*
Viesti:*
Lähettäjä:*
Sähköpostiosoite:
Lähetä vastaukset sähköpostiini: