Keskustelu

SitrusTauti iski19.11.2015 21.47
Ilmeisesti angiina. Mahaa polttaa jo nyt, enkä vielä ole edes aloittanut ab-kuuria. Tämä olisi nyt ensimmäinen kuuri refluksidiagnoosin jälkeen. Mietin tosissani miten sen voisi saada suoneen. Ei naurata yhtään.

juissiRe: Tauti iski19.11.2015 23.30
Käy kysymässä lekurilta voisiko siellä napauttaa biootit suoneen?

juissiRe: Tauti iski19.11.2015 23.39
Eikö antibiootteja voi suppona laittaa?

Aikuinen nainenRe: Tauti iski20.11.2015 9.19
Kyllä minuakin hirvittäisi antibioottikuurin aloitus tähän omaan mahaani, että voin uskoa mitä kamppailua Sitrus itsesi kanssa käyt. Minulle lääkäri jätti antibiootti kuurin määräämättä tähän paksusuoli vaivaan juuri siitä syystä kun nämä refluksi oireet on tällä hetkellä aika kurjat. Lääkitään toista vaivaa ja toinen pahenee.
Voisitko tosiaan soittaa johonkin ja kertoa tilanteesi ettet vatsasi takia uskalla lääkettä aloittaa.
Toivottavasti jotain valaistusta asian suhteen saisit.

SitrusRe: Tauti iski20.11.2015 12.04
Tänään kurkkukipu on hellittänyt ja tullut vähän nuhaa. Eilen näytin vielä porsaalta turvonnoine kauloineni, mutta jos tämä sittenkin olisi vain flunssa. Sikäli kuitenkin harmi, että olin ajatellut ottaa influenssarokotuksen, mutta eihän sitä sairaana oteta, vai? Mut ihanaa jos ei sittenkään tarvita ab-kuuria. Paleleminenkin on loppunut.



Vastaa viestiketjuun

Otsikko:*
Viesti:*
Lähettäjä:*
Sähköpostiosoite:
Lähetä vastaukset sähköpostiini: