Keskustelu

HeartnburnHyvät kaudet?20.3.2026 17.53
Oletteko te pidempään refluksia sairastaneet kokeneet hyviä kausia eli olo äkillisesti jos ei nyt parane niin muuttuu vähän paremmaksi? Hyviä uutisia ja hieman toivoa olisi mukava kuulla ja saada, kun aikamoista suossa kulkemista tuo itsellä jo pidempään ollut.

Refluksi ja vajisRe: Hyvät kaudet?22.3.2026 9.47
Kyllä on ollut parempia kausia vaikka juuri nyt onkin huonompi kausi menossa kun on kaikenlaista stressiä ollut viime kuukausina. Mutta toivotaan, että käänne parempaan taas tulee jossain vaiheessa.

KokopelliRe: Hyvät kaudet?23.3.2026 8.21
Uskon että minulla on nyt se hyvä kausi, koska oireilua on vain vähän ja uskallan syödä sellaisiakin ruokia, mitkä normaalisti ovat itselleni kiellettyjä. Mutta minulla on nyt raju antibioottikuuri menossa ja kauhulla odotan, mitä tuleman pitää. Harmittaa. Saa nähdä kuinka pitkäksi aikaa se saa taas pakan sekaisin.
Tähdennän vielä, että vaikka onkin nyt menossa hyvä kausi, niin siltikin täytyy koko ajan olla ajan hermolla ja kuulostella, että missään vaiheessa tässäkään pisteessä olevana, ei voi lyödä ranttaliksi. Mutta antaa kuitenkin elää siedettävää elämää, eli toivoa on :)



Vastaa viestiketjuun

Otsikko:*
Viesti:*
Lähettäjä:*
Sähköpostiosoite:
Lähetä vastaukset sähköpostiini: